Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Gitano del Cerano
ČLP/POI/10450                                                                                                          motto: Nudíte se? Kupte si medvídka Gitana...
                                                                         

*12.10.2005

 

 

   
  

                             
Otec: Sole de Saint Claire                       Matka: Leda del Cerano

          

 


O Gitanovi jsme se dozvěděli úplnou náhodou od milovníka field trialů. S pejskem se prý moc  nepracuje, pro klasickou loveckou práci není... Hledali jsme někoho, kdo by měl zkušenost s pointry a uměl si poradit s bázlivým pejskem. Ohlasy byly různé, od těch, co chtěli znát přesnou kohoutkovou výšku, počet zubů, přes ty, kteří chtěli hlavně fotografii, po sportovce, kteří chtěli psa jako doprovod při běhání po lese. Najednou se objevil pán, který bydlel v podhůří na statku, měl už zkušenost s pointry i bojácným a nedůvěřivým psem. Prostě ideál. Měli jsme hroznou radost a těšili se na předání pejska. Bohužel nový páník nedorazil a od toho dne ani nebyl k sehnání na telefonu...

Přemýšleli jsme, koho se zájemců oslovíme. Pak jsem ale uviděla jeho pohyb: vysoko nesená hlava, rovná záda, razantní odraz, celkově lehounký a neuvěřitelně rychlý běh, Gíťa vypadal jako by plul trávou... Bylo rozhodnuto: Gitano s krví trailerů zůstane u nás.

 

Astor překvapivě Gitána přijal. Jen 2x se potkali ve dveřích a lehce na sebe zavrčeli. Gíťa se musel naučit chodit po schodech, jezdit výtahem, venčit se a neskrápět rohy v našem bytě, stejně jako nekakat v obýváku na koberec. Zvykl si, že ho lidi hladí, že jsou někteří hlučnější, že na sídlišti je víc psů a lidí, že tu jezdí popeláři, občas se něco opravuje, někdo hodí bouchací kuličku... Byl i v psím obchodě Canino, několikrát na veterině...Počáteční plachost zmizela, začínáme pracovat na pořádném sebevědomí a procházíme nějakou opožděnou pubertou.

Gitano má slabost pro měkoučké věci - hadry na podlahu, ponožky, spodní prádlo, fleecové deky. Cokoli z toho sbírá a nosí si do pelíšku, kde to pečlivě "cupuje". Od té chvíle, co se naučil plavat, je z něj vodní živel a neúnavně nosí aporty z vody. Na souši by to také šlo, jen má tendenci aport trochu přežvykovat a s předávkou se taky moc "nemaže".

Rozhodně mu to běhá. Už jsem pochopila, že nesmím Gitanovi dát volno rovnou z auta, protože ve směru v jakém vyskočí, neuvěřitelnou rychlostí běží ve stylu "nevidím, neslyším". Uběhne za pár vteřin velkou vzdálenost, ale na píšťalku se vrací. Jen ty minuty mi občas připadají jako věčnost...Nelze mu upřít schopnost pracovat samostatně, no a nebude marné, když bude samostatně pracovat pro mě.

 

Gitanka jsem několikrát přihlasila na field trial. Gitano začíná s velkou chutí, bohužel má tendenci sledovat partnera, takže občas udělá stejnou chybu jako partner a navíc nerad přiznává. Gitano je rovněž využíván před sečením vojtešek a luk, kde statečně vyhledává bažantí hnízda i srnčata. Po dlouhém váhání jsem také vzala Gitana do bažantnice - shánění bažantů ho velmi baví .

 

 

 

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek