Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Novinky

listopad, prosinec

Pokračuje shánění a hony. Sáru už začínáme šetřit kvůli noze a účastníme se "méně náročných" akcí a odpočíváme při procházkách v lese. Viktorka vnesla do našeho poklidného "usazeného" života pořádný rozruch. Je to nepolapitelné, energií nabité stvoření. Je okamžitě připravena k jakékoli akci a její nejoblíbenější zábava je "lov" Sáry. Sára jí sice občas uštědří nějakou tu výchovnou lekci, ale většinou se ráda vrátí do štěněcích let a připojí se. Gitano se rád přetahuje s Viktorkou o pískací hračky. Viktorka se živě zajímá o veškerou faunu. V lese pečlivě zkoumá všechny pachy. Dvakrát se jí už podařilo najít pod listím čerstvý srnčí schoz, který sice nerada, ale odevzdalasmiley.

 říjen

Po delší odmlce snad jen několik řádků. Viktorka nám roste jako z vody.Už od samého začátku se u ní projevily silné lovecké pudy. Zhruba po 3 dnech u nás se pokusila zadávit našeho papuška. štěňátko se mi podařilo včas "sundat", takže papoušek přežil. Stejně tak 2 bažantíci u bažantice, kteří pomaleji přelétali plot. Viktorka se je hned pokoušela ulovit. Třetímu se však Viktorčina návštěva stala osudnou. V té době jí byly 3 měsíce a 4 dny. Na výpomoc do bažantnice tak jezdili jenom pointříci a s Viktorkou jsme pracovali hlavně na poslušnosti. Chodíme hodně mezi psy do lesoparku, kde si Viktorka náležitě pohraje s ostatními pejsky.Při sobotní procházce mi odněkud přinesla zhaslou a vychladlou veverku.

Začínají hony a Sára se už nemůže dočkat, až vyrazíme.

 

 

červenec

Vypadá to, že "vojtěšky" jsme letos zvládli dobře a pointříci se už těší na shánění bažantů a následné hony. Tým "hříbků" v příštím roce ve vojtěškách posílí Victoire z Tarankywink. Na shánění bažantů a dohledávky ji vezmeme už letos a těšíme se na její reakce. Zatím statečně přináší klacíky a šišky, které "loví" při procházkách.

                                               foto: Agata ŠTveráčková

 


červen

Jak jinak v tomto období - pokračujeme v pravidelném procházení pícnin a luk.Zvěř se naučila odcházet z pole do mezí a nesečených ploch, jakmile slyší nějaký ruch.


18.5.2012

Hned ráno jsme vyjeli na "3. setkání nejen s bretaňskými ohaři", které se odehrávalo v malebném prostředí Šumavy. Přátelské setkání lidí, které spojila láska k loveckým plemenům. Mladší psi zkusili aporty, starší a zkušenější se snažili jít v aportování příklademwink. Gitano se rád na několik minut vrátil do "štěněcích" let a s velkým nadšením "lovil" bažantí letku na vlasci. Stějně ho fascinovala řeka Otava. Vynikajícím zpestřením sobotního podvečera byla ukázka agility  v podání členek týmu AK Pohoda: feneček EB Meggi a Cinnamon a fenečky Molly s paničkou Helenou. Všichni si mohli agility dráhu vyzkoušet. Největší ohlas mělo prolézání tunelu, do kterého se psíkům napoprvé moc nechtělo, a tak museli páníci motivovatlaugh. Samozřejmě nechyběl táborák a procházka přírodní rezervací Amálino údolí. Atmosféru celého víkendu skvěle zachytil na svých snímcích manžel Heleny Ivan: I.díl, II. díl, III.díl, IV.díl.

 

 


5.5.2012

Sobotní den jsme strávili s bretoňáčky a paničkou Agátou v Káraném. EB Arna Jarůměl se už pomalu chystá k očekávanému porodu, takže jsme se po procházce rozložili u chatky k ohništi. Sára s Gitankem "připravili" dřevo a všichni svorně očekávali buřty a jiné dobrůtky. Agatu jsem poprosila o nějakou fotografii v pampeliškách - níže připojuji jednu s Atosem (Du Chateau Jencenstejn) a Sárou.

 

    foto: Agata Štveráčková

 

 


Duben

Začali jsme procházet vojtěšky. Občasný odpočinek neškodí, a tak jsme si dopřáli několik výletů a zážitků. 21.4. jsme byli v oboře Aglaia sbírat shozy. Byl to krásný zážitek a pro nás naprosto netradiční procházka - šlo se pomalu. Snažila jsem se pečlivě prohlížet terén před sebou, jeden pointřík byl vždy uvázaný u nohy a druhého jsem držela na krátkou vzdálenost v bezprostřední blízkosti. Viděli jsme daňky a divokou krůtu s krocanem... a alespoň jeden shoz se mi přeci jenom podařilo najítwink.


25.3.2012

Vyrazili jsme na celodenní výlet k Agatě a bretoňáčkům a sobotu tak strávili za krásného slunného počasí při soutoku Labe a Jizery. Tolik vody, to si samozřejmě Gitano nemohl nechat ujít:

 

foto: Agata Štveráčková

 


březen 2012

Zatímco se angličtí ohaři připravují na první jarní field trialy, jezdíme na procházky a navštěvujeme kamarády a známé. První březnovou neděli jsme například byli "na kafi" v CHS Bohemis Victoria. Pointříci nejdříve lítali po zahradě se setřicemi a bretoňačkou Augií, potom Gitanka zaujal blesk fotoaparátu a rozhodl se ho ulovit...

 

Za fotografie děkujeme Jitce Duškové. Na fotografiích jsou vedle Sáry a Gitana: Hariana, Chica, Chance, Cherie - všechny Bohemis Victoria a EB Augia z Mackovy Hory, se kterou kdysi Sára skládala zkoušky vloh ohařůwink. Toto letí...

   

   

   

 


únor 2012

Přečkali jsme třeskuté mrazy a chodili spíše na procházky do okolí. Gitanek byl na letošní zimu dobře vybaven. Do sbírky mu přibylo několik nových bundiček, ze kterých nejčastěji využíváme fleecové přehozy a mikiny od Polarvet. Krásnou bundičku na míru měl letos od paní Samolejové z Ústí nad Labem. Aby to snad Sáře nebylo líto, také jsme pořídili funkční bundičku smiley.

 

 

Foto: Agata Štveráčková

Za fotoreportáž opět děkujeme Agatě. Na fotografiích přihlížejí EB Atos, který to radši nechce ani vidět, a MOK Budsmiley.

 

 

K oblíbeným večerním zábavám patřila v zimním období "hledačka plyšáka", kdy pointříci hledají někde v bytě ukrytého pískacího plyšáka. Kdo ho najde první, může si ho trošku požužlat a zapískat si. Sára je rychlejší, systematičtější a většinou zvítězí, takže následuje přetahovačka, ve které většinou zvítězí Gitano. Pohrát si je fajn, ale už se všichni těšíme do terénu.


29.1.2012

Poslední hon sezony na Konopišti. Sárina si naposledy zapracovala v bažantí zvěři. Díky celodennímu pohybu na zmrzlé zemi ji samozřejmě bolela noha, ale držela se statečně. V poledne dostala tradiční opečený buřtík a domů jsme si odnesli mj. orebičku na cvičení, kterou Sárina ráda nechává aportovat jiným pejskůmno. Rozloučili jsme se tak s Konopištěm, kam jsme od září jezdili a těšíme se, že nás přizvou i na další sezónu.

 

                           Foto: Agata Štveráčková

                        

Sestava pro shánění bažantů: Atos, Uss, Bonifác, Arna, Sára, Gitano, Bela

                               

 


19.1.2012

Opět jsme se Sárou vyrazily směr Konopiště. Předpověď počasí hrozila občasnými přeháňkami déšť-sníh, kluzkou vozovkou a nutno podotknout, že se beze zbytku vyplnila. Po první leči byla promočená Sára a při druhé už jsem pocítila, jak mi sníh napadal za krk a rozpouští se a vlhkost se pomalu dostává až na tělo. Sníh s deštěm padal vytrvale téměř celý den a poměrně brzy jsem se začínala těšit na teplo a sucho domovawink. Sáru jsem v době pauzy navlekla do bundiček. Jako obvykle před obědem totiž skončila v potoce, ze kterého aportovala bažanta. Na výřad dostala suchou fleecovku, takže kolegy psovody jsme opět pobavily zásobou oblečkůsmiley.

Po opravdu dlouhé době jsme se na honě setkali s fouskem Amarem a jeho páníčky Radkem a Lenkou. Amárek mi vždycky připomene Astora (jsou koneckonců příbuzní).

Agata nezapomněla na foťák ani v tomto počasí, za fotografie moc děkujeme.

 

      

            Odnos dohledaných bažantů na výlož, Sára zase odběhla hledat          Čekání na signál pro ukončení leče a vypuštění psů

 


14.-15.1.2012

V sobotu jsme šli dohledávat a shánět po honě na Frýdku a v něděli vyrazili na společnou procházku s bretoňáčky, se kterými jsme se při shánění bažantů od podzimu potkávali. Vše jsme zakončili tradiční kávou a tentokrát i několikachodovým občerstvenímwink. Počasí bylo nádherné, za fotografie děkujeme Agatě, která jediná si nikdy nezapomene vzít foťák.

      

 

 


13.1.2012

Pátek a třináctého? Se Sárou jsme zase vyrazily směr Konopiště. Počasí zpočátku vypadlo velmi slibně, dokonce vysvitlo sluníčko. Po obědě ovšem přišla mohutná chumelenice a rázem všechno pokryly sněhové vločky.

 

        Čekání na leč, foto: Agata štveráčková

  

 


6.1.2012

Se Sárou jsme zahájily nový rok honem na Konopišti.

                    Čekání na výřad: foto Agata Štveráčková

 

 

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek